W dniu 25.01.18 r. w naszej szkole odbył się apel na temat bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą:

  • wyboru bezpiecznych zabaw i miejsc do zabawy z dala od ulicy i zamarzniętych jezior, rzek i stawów;
  • konieczności informowania rodziców i opiekunów o miejscu przebywania oraz przestrzegania powrotu do domu o ustalonej godzinie- koniecznie przed zapadnięciem zmroku;
  • doboru stosownego ubioru do temperatury panującej na dworze; asertywnego zachowania się podczas spotkań z nieznajomymi.

Kolejny raz, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, przypomnieliśmy naszym uczniom o konieczności noszenia elementów odblaskowych! Ze względu na przerażające statystyki wypadków drogowych, w których poważne obrażenia, a nawet śmierć ponoszą ludzie na przejściach dla pieszych, szczególnie uczuliliśmy naszych uczniów na zachowanie ostrożności podczas poruszania się po drogach.

Zawsze zmysły wytęż swoje, gdy się zbliżasz już do przejścia. Wtedy na pewno unikniesz nawet drobnego nieszczęścia.
Najpierw odwróć głowę w lewo, by upewnić się czy można, potem w prawo- nic nie jedzie, przechodzimy, lecz ostrożnie.
Gdy jest świetlne skrzyżowanie na zielonym świetle przechodź. Gdy czerwone światło widzisz, nigdy na jezdnie nie wychodź!
Bo kto tego nie przestrzega to są potem przykre skutki, pogotowie – gips na nodze czy człek duży, czy malutki.

Jeszcze raz drodzy uczniowie apelujemy do Was o rozsądek i ostrożność, a także życzymy Wam śnieżnych i radosnych ferii oraz powrotu do szkoły w dobrych humorach i w pełni sił.