Code Week w naszej szkole


7 października 2019

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty!
Nasza szkoła również przyłączyła się do tej inicjatywy organizując dla swoich uczniów zabawę z grami logicznymi, matami edukacyjnymi, prostą grafiką komputerową i robotyką. W dniach 7-11 października uczniowie szkoły podstawowej i szkoły przysposabiającej do pracy na zajęciach z informatyki, koła informatycznego oraz zajęć rozwijających komunikowanie się będą rozwijać swoje umiejętności z zakresu programowania, podstaw robotyki i poznawania świata nowych technologii przy użyciu mat edukacyjnych, robotów m-Bot i Ozobotów oraz kontrolerów muzycznych Makey Makey.
Nasza akcja „Od zabawy do programowania” znajduje się na mapie wydarzeń i została wliczona do europejskiego rankingu. Zajęcia rozpoczęli już uczniowie realizujący program edukacyjny #Superkoderów oraz uczniowie klasy ósmej szkoły podstawowej.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z Europejskim Tygodniem Kodowania. Więcej informacji na stronie https://codeweek.eu/

Więcej zdjęć w galerii