Do Betlejem, do Betlejem,  gdzie Maleńki Jezu…” – to słowa jednej z piosenek, która towarzyszyła nam podczas przedstawianych przez najmłodszych uczniów SP „Jasełek”. Otrzymywanie prezentów zawsze każdego cieszy, ale i dawanie ich sprawia radość innym oraz osobie obdarowującej. Chcąc podzielić się swoim darem uczniowie zaprosili swoich kolegów i koleżanki ze SP, z Gimnazjum oraz z PDP wraz z nauczycielami, by mogli zobaczyć ich w roli aktorów występujących w „Jasełkach”.
Nie mogło zabraknąć Maryi i Józefa, Aniołów śpiewających „chwała na wysokości Bogu”, pasterzy śpiewających dla Nowonarodzonego, owieczek, koziołka, krówek czy osiołka – po prostu zwierzątek tańczących dla Jezusa. Na scenie pojawił się również Gazeciarz obwieszający innym, że w Betlejem narodził się Jezus. Oprócz uczniów w role aktorów wcielili się nasi nauczyciele: p. Monika , p. Renatka, a p. Małgosia udzielała nam swego narratorskiego głosu. Nad całością „Jasełek” czuwała s. Nadia.

Zaproszonym gościom podobał się występ, co było dla małych aktorów niesamowitą radością, a gromkie i długie brawa były nagrodą za wiele dni poświęconych na próby. Dziękujemy uczniom i nauczycielom.

Każdy z nas zawsze może czymś podzielić się z innymi, by sprawić komuś radość. Nie musi to być tylko rzecz materialna – najważniejszym darem jest serce i czas dany innym. Uczniowie podzielili się swoim dziecięcym talentem aktorskim, dali z siebie wszystko, by to był prezent dla innych, dla zaproszonych gości.