Olimpiada Razem 2021


10 września 2021

W dniu dzisiejszym nasi uczniowie mieli zaszczyt uczestniczyć w XIX Integracyjnym Mitingu Lekkoatletycznym na Stadionie MOSIR w Częstochowie. Olimpiada Razem, której współorganizatorem jest Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych, to nie tylko pokaz swoich sprawności i umiejętności, ale przede wszystkim krzewienie idei olimpijskiej oraz integracja dzieci i młodzieży niepełnosprawnej z pełnosprawnymi rówieśnikami. Tegoroczna edycja tej imprezy sportowej, w której rywalizowało ze sobą blisko 800 zawodniczek i zawodników,  zbiegła się w czasie z ogólnopolską akcją, pt. Narodowy Dzień Sportu i właśnie w ramach tego przedsięwzięcia promowaliśmy dziś sport i aktywność ruchową wśród dzieci i młodzieży.

Pod czujnym okiem swoich opiekunów, Pań: Dominiki Stężały, Katarzyny Pawłowskiej i Magdaleny Wilczyńskiej oraz Pana Sebastiana Adamusa, zawodnicy z ZNPO wzięli udział w licznych konkurencjach, takich jak: sztafeta 4x50m, tor przeszkód, bieg na dystansie 60m, rzut piłeczką palantową, skok w dal chłopców, skok w dal dziewcząt, boccia, rzut piłeczką do celu oraz kręgle.

Za uczestnictwo zawodnicy otrzymali upragnione medale i wiele braw od kibiców, w tym od Pani Dyrektor Grażyny Biesiekierskiej, która swą obecnością i dopingiem motywowała naszych podopiecznych do rywalizacji.

Pogoda dopisała, co sprzyjało rozmowom i konsumpcji przepysznych grillowanych kiełbas zapewnionym wszystkim zawodnikom. Dziękujemy uczniom, nauczycielom, organizatorom, a przede wszystkim naszemu nauczycielowi wychowanie fizycznego, Panu Robertowi Nowakowskiego, za zorganizowanie tak wspaniałej uroczystości. Dla wszystkich wielkie brawa.

@narodowydziensportu