W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas VI-VIII uczestniczyli w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym #SuperKoderzy, realizując ścieżkę Odkrywcy fizyki. Była to dla naszych uczniów wspaniała przygoda edukacyjna, na której mogli pozyskać wiele cennych zdobyczy: wiedzę i jej przełożenie na praktykę, kreatywność, logiczne myślenie, umiejętność współpracy w grupie. Była wspaniałym uzupełnieniem lekcji fizyki. 
W trakcie realizacji programu uczniowie poznali zagadnienia ze świata fizyki przy pomocy robotów Photon: Mrugacza i Świetlika, które towarzyszyły im przez wszystkie zajęcia.  Uczniowie nabyli  praktyczne umiejętności wykorzystywania interdyscyplinarnego robota Photon do nauki. Dowiedzieli się jak roboty mogą pomagać w przeprowadzaniu eksperymentów i doświadczeń na lekcjach fizyki. Wspólne zaangażowanie w wykonywanie zadań podczas realizacji programu zaowocowało rozwojem umiejętności pracy zespołowej.   


Nauka z robotem Photon była dla Wszystkich samą przyjemnością.  Udział w projekcie zaowocował ogromnym zapałem dążenia do poznawania świata nowych technologii i z pewnością będziemy je kontynuować w naszej szkole.   

Relacje z prowadzonych zajęć w ramach projektu.