Praca projektowa


18 listopada 2022

 Co robić, aby spełniać marzenia? to temat naszych kolejnych zajęć w ramach projektu „Praca projektowa. Jak zrealizować projekt? „. Po wprowadzeniu do lekcji uczniowie obejrzeli film, w którym pani Małgorzata Dudek opowiedziała o życiu słynnego marzyciela Walta Disneya i jego sposobie na spełnianie marzeń. Po filmie nauczyciel przeprowadził z uczniami dyskusję nt. Walt Disney i jego marzeń, po której wspólnie odpowiedzieli sobie na pytanie: „Czy można marzenie zamienić w realne wydarzenie?” 
Nauczyciel zapoznał uczniów z narzędziem pomocnym w precyzowaniu celów – modelu SMART. Uczniowie na swoich kartach pracy mieli za zadanie napisać cel – marzenie, który chcieliby osiągnąć, zgodnie z metodą SMART. 

Inspiracją dla uczniów do podążania za swoimi marzeniami – pomimo trudności, był wyświetlony film, w którym Nowojorska modelka Jillian Mercado opowiada jak spełniać marzenia. Mercado, mimo tego że cierpi na zanik mięśni i porusza się na wózku. Jest znaną modelką, stylistką, redaktorką, szefową magazynu modowego i twarzą kampanii reklamowej prestiżowej marki Diesel.

Na koniec zajęć wszyscy uczniowie wspólnie próbowali odpowiedzieć na pytania: 
Co może nam pomóc w spełnianiu marzeń? 
Jak ważne jest planowanie w osiąganiu celu?