Dziś uczniowie ZNPO wzięli udział we wspaniałych zajęciach zorganizowanych w Siedzibie Zespołu Śląsk w Koszęcinie, prowadzonych przez Piotra Hankusa, znanego i cenionego instruktora, Mistrza Mowy Polskiej, z niepowtarzalnym i oryginalnym głosem, docenianego przez publiczność tancerza. Pan Piotr na co dzień prowadzi warsztaty wokalne, taneczne i teatralne w wyżej wymienionej placówce.
Warto zwrócić uwagę na fakt, że dzisiejsze spotkanie to oficjalne rozpoczęcie projektu i pierwsze zajęcia w ramach działań rozwijających kreatywność, twórczość i zdolności naszych uczniów.
Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 9.00. Uczniowie zostali podzieleni na grupy do zajęć wokalnych i tanecznych, na których uczyli się tańca zwanego Trojak oraz słów do piosenki „Zasiali Górale”. Wychowankowie dowiedzieli się, że jest to taniec śląski, którego tańczy się w trzyosobowych grupach, w których skład wchodzi jeden tancerz i dwie tancerki. Uczestnicy wydarzeń musieli nauczyć się dwóch części tego przedsięwzięcia: pierwszej wolnej w metrum ¾ oraz drugiej szybkiej w metrum 2/4. Wszyscy pięknie uczestniczyli w warsztatach, łącznie z nauczycielami, opiekunami oraz z Panią Dyrektor.

Uśmiech nie schodził uczestnikom z twarzy, a Mistrz podsumował wydarzenie: „Tak jak słońce świeci na niebie, tak uśmiech świeci na waszych i mojej twarzy”. Jest to wspaniałe potwierdzenie założenia, że nauka jest radością.
Również w tym samym czasie odbył się plener malarski i fotograficzny. Uczniowie wykonywali swoje prace w odmiennej już pogodzie. Ostatni plener w tym miejscu był wczesną jesienią, a dziś pogoda była bardziej szara i zimowa. Jednak nie przeszkadzało to w poszukiwaniu weny i działaniu artystycznym. Wyjazd zaowocował w dzieła plastyczne i fotograficzne.

Zdjęcia z tego wspaniałego dnia znajdują się w galerii. Zapraszamy.