Oto przed nami kolejny projekt edukacyjny. Dla naszej szkoły to niesamowite wyróżnienie, że zostaliśmy zaproszeni przez p. Michała Mazura  – Kierownika Śląskiego Centrum Edukacji Regionalnej w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk” do udziału w projekcie z zakresu edukacji regionalnej. Projekt ten będzie kontynuacją naszej zeszłorocznej współpracy z Zespołem „Śląsk”. Tym razem w ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć w dwóch różnych warsztatach – z zakresu tańca ludowego,  prowadzonych przez p. Piotra Hankusa, a także z zakresu flamenco – prowadzonych przez p. Aleksandrę Żaczkową.
Dziś mieliśmy okazję spotkać się z p. Aleksandrą – instruktorką z Zespołu Pieśni i tańca „Śląsk”, która wprowadziła nas w tajniki hiszpańskiego tańca flamenco. Dzisiejsze zajęcia były okazją do zapoznania się z muzyką oraz poznania podstawowych kroków flamenco.

Podczas zajęć słychać było: uno, dos, tres, cuatro, a więc odliczanie rytmu po hiszpańsku. Ruchy rąk połączone z odpowiednimi krokami do przodu lub do boku. Taniec flamenco to niesamowite połączenie ruchu całego ciała z muzyką. Mogliśmy grać na prawdziwych hiszpańskich kastanietach, a uczennice miały możliwość nauki rozkładania wachlarza – oj trudno jest tak profesjonalnie rozwinąć wachlarz. Zabawa była bardzo wesoła. W nauce tańca pomaga s. Nadia oraz p. Zbigniew Gładysz.