W dniach 9 – 12.06.2018 r.  odbyły się XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. Imprezę rozpoczęła ceremonia otwarcia w Spodku Katowickim, którą prowadziły Jolanta Fraszyńska i Michał Olszański. Po wciągnięciu flagi Olimpiad Specjalnych, wypowiedzeniu przysięgi olimpijskiej oraz odegraniu hymnu, Igrzyska otworzyła Pani Prezes Olimpiad Specjalnych – Anna Lewandowska. Na gali otwarcia wystąpił  Long&Junior, który zagrzał do walki uczestników wszystkich dyscyplin sportowych. W reprezentacji Śląska znalazł się uczeń ZNPO – Sebastian Szczypiór. Rywalizował on z reprezentantami z całego kraju w ogólnopolskim turnieju bowlingowym. Sebastian i cała ekipa bowlingowców ze Śląska wypełniła zalecenia trenerów i awansowała do finałów. Ostatecznie drużyna ze Śląska zajęła I miejsce i zdobyła tytuł mistrzów Polski. Nasz uczeń startował także w turnieju indywidualnym, w którym zajął 6 miejsce w kraju. Do turnieju przygotowywał naszego ucznia p. Robert Nowakowski, nauczyciel wychowania fizycznego.

Turniej to nie tylko zmagania sportowe. Dla zawodników przygotowano wiele różnego rodzaju atrakcji takich jak: przejazd chorzowską kolejką linową, koncert w siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, podczas którego zabrzmiało kilkanaście znanych utworów muzyki filmowej.

Brawo Sebastian, brawo p. Robert, brawo ZNPO.

Gratulujemy sukcesów na szczeblu ogólnopolskim.