Poniedziałek, 14 grudnia. Prognoza pogody na pierwszy dzień kolejnego już zimowego tygodnia brzmi następująco: zachmurzenie duże, z większymi przejaśnieniami, głównie na wschodzie i północy kraju, temperatura od 2 do 5 stopni, wiatr 6km/h Hmmmmm…… Co tu robić?
Klasie szóstej taka aura nie straszna. Założyliśmy ciepłe kurtki, wygodne buty i spędziliśmy to nieco chłodne, choć jak na tę porę roku przyjemne przedpołudnie w Olsztynie. Ośmioro dzielnych traperów – od dziś tak można o nas mówić, walczyło z większymi i mniejszymi górkami, żeby delektować się pięknymi widokami. Walcząc z własnymi słabościami, a czasem lękami, klasa udowodniła, że jest zgranym zespołem, a każdy uczeń może liczyć na pomoc któregoś z kolegów lub koleżanek. Podczas dzisiejszej wycieczki często można było usłyszeć z ust dzieciaków takie zwroty jak: „dziękuję”, „proszę” lub „może Ci pomóc?” To pokazało, nie bez powodu mówi się, że to jedna z najgrzeczniejszych klas w całym ZNPO. To tak ważne w obliczu faktu, że w naszej szkole to właśnie dziś obchodzimy kolejny już Dzień Dobrego Słowa.

1 2 3 4 5

Dziś także dwie uczestniczki zajęć Szkolnego Koła Fotograficznego „Obiektywni” – Nadia Zając i Karolina Skowron, miały za zadanie wykonać zdjęcia, które zostaną wysłane na międzyszkolny konkurs fotograficzny. Udało się. Zrobionymi przez dziewczyny, pod okiem opiekuna – p. Sebastiana Adamusa, zdjęciami powalczymy o wyróżnienia.

e f g h d c b a

Zwieńczeniem wycieczki była krótka wizyta w parku linowym rozłożonym przy zabytkowym Spichlerzu. Niezwykle wielką radość lekko zmarzniętym i zmęczonym uczniom i opiekunom sprawiła gorąca herbata z cytryną wypita w jednym z Olsztyńskich pensjonatów.