Ostatni czwartek czerwca, tego „szkolnego czerwca”. A skoro tak, to nasi uczniowie wybrali się znowu do miejsca, które na mapie Częstochowy zapisało się serwując najlepszą pizzę włoską w mieście. Mowa o restauracji La Vita Da Re, mieszczącej się w II Alei NPM. Uczniowie szkoły PDP: Patrycja, Sylwia, Bartek, Konrad, Mateusz i Kamil, razem z p. Sebastianem Adamusem, spędzili część lekcji ostatniego dnia w roku szkolnym 2021/22 na nauce w praktyce. Takie wyjścia jak to dzisiejsze, mają ogromny wpływ na uczniów, którzy uczą się w praktyce poprawnych zachowań, między innymi w umiejętny sposób korzystając z miejsc użyteczności publicznej, jakimi są restauracje. Menu z daniami, zamawianie posiłków do stolika, posługiwanie się sztućcami oraz obserwowanie pracowników lokalu i rozmowy o pracy którą dane osoby wykonują w gastronomi, to wszystko jest dla naszych podopiecznych bezcenną lekcją.

To była nasza ostatnia wizyta w La Vita Da Re w tym roku szkolnym. Dziękujemy właścicielom za całoroczną współpracę i okazane nam serce. Dziękujemy także, za wystosowane już zaproszenie na ostatni czwartek… września. Obiecujemy, że będziemy. Nie mogło by nas przecież zabraknąć na konsumpcji tak wspaniałej pizzy.

W czasie drogi rozmawialiśmy także o bezpieczeństwie w kontekście zbliżających się wakacji. Młodzież uwrażliwiana była na poprawne schematy zachowań podczas korzystania z rowerów, czy ciągów dla pieszych. Pan Sebastian przypomniał także jak ważne jest bycie widocznym na drodze, szczególnie po zmroku.