Dzień Dobrego Słowa


13 grudnia 2018

Dziś po raz kolejny obchodziliśmy Dzień Dobrego Słowa. Był on poświęcony słowom, których powinniśmy używać codziennie, nie tylko w tym dniu. Dziękuję, proszę i przepraszam  to słowa, które miło słyszeć i równie przyjemnie mówić.
Przy okazji tego dnia Zespół Wychowawczy przygotował pogadankę i prezentację dotyczącą zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Dotyczą one między innymi nie podawania swoich prywatnych danych, nie spotykania się z osobami poznanymi w Internecie, nie używaniu webkamery podczas rozmowy z osobą, której nie znamy ani wysyłania obcym naszych zdjęć. Podobnie jak w prawdziwym życiu, w sieci obowiązuje również zakaz używania obraźliwych słów, jest to netykieta, czyli zbiór zasad przyzwoitego zachowania w Internecie.
Na koniec prezentacji obejrzeliśmy dwa inspirujące filmiki pokazujące wpływ Internetu na nasze życie: „Rozmowy na Messengerze w prawdziwym życiu”, „Gdy Internet jest ważniejszy od babci…” nakręcony przez Reżysera Życia.
Bądźmy dla siebie mili zarówno w świecie realnym jak w sieci. Zadbajmy o to, aby nasze relacje opierały się na wzajemnym szacunku. To przecież nic nie kosztuje, a może nam ogromnie ułatwić życie!