Poniedziałek przywitał nas niską temperaturą o poranku. Niektórzy musieli nawet skrobać w swoich samochodach szyby. Było zimno. Przysparzało to zmartwień wychowawcom ze szkoły przysposabiającej do pracy: p. Katarzynie Pawłowskiej i p. Sebastianowi Adamusowi, którzy zaplanowali na przedpołudnie integracyjne wyjście swoich klas. Jednym z głównych celów wycieczki miało być uspołecznienie młodzieży. Polegać to miało między innymi na wykorzystaniu w praktyce zdobytej już wcześniej wiedzy podczas zakupów w sklepie. Nauczyciele przypominali też swoim podopiecznym zasady zachowania się pieszego w ruchu ulicznym na drodze. Nacisk stawiano na bezpieczeństwo, a co się z tym wiąże stosowanie się do sygnalizacji świetlnej i odpowiedzialne zachowanie podczas korzystania zarówno z przejść dla pieszych jak i chodników oraz dróg rowerowych.

Miejscem docelowym dzisiejszego wyjścia były ogrody działkowe, znajdujące się w samym sercu naszego miasta, graniczące z Aleją Jana Pawła II. Tam młodzież wzięła udział w przygotowaniu wspólnego posiłku, którego główną częścią były kiełbaski z grilla oraz inne wcześniej zakupione wspólnie produkty.

A wracając do pogody… ta nas nie zawiodła. W pięknym słońcu mogliśmy podziwiać piękno jesiennej przyrody, delektując się poniedziałkiem spędzonym na dobrej zabawie, w miłym towarzystwie.

Dziękujemy p. Kasi i p. Sebastianowi za super pomysł i wykonanie.