Jak karnawał to karnawał! Dziś podczas naszych zajęć z cyklu „z misiem Milusiem w Podróżolandii” odwiedziliśmy Brazylię. Co tu się działo! Ale od początku…
Już wiemy gdzie leży Brazylia, jakie miasto jest stolicą, że Brazylia słynie z plantacji kawy itd. Mieliśmy dziś okazję do zwiedzania Amazonii. Przez własnoręcznie zrobione papierowe lornetki mogliśmy oglądać piękny las deszczowy z jego cudowną florą i fauną. Poznaliśmy jakie zwierzęta tam żyją oraz jakie są charakterystyczne rośliny. Odwiedziliśmy Rio de Janeiro i byliśmy pełni zachwytu nad jednym z cudów świata, którym jest posąg Chrystusa Odkupiciela – jest to 30 metrowa statua.

Jak Brazylia to oczywiście piłka nożna i postać najsłynniejszego brazylijskiego piłkarza – Neymara. Wspólnie wszyscy mieliśmy na wesoło trening z gazetowymi kulkami, które były naszymi piłkami. Był to trening przy wesołej muzyce. Oj, po treningu wróciliśmy zmęczeni.

A tutaj kolejna wycieczka i to znowu do…Rio de Janeiro. Tym razem było to zaproszenie na karnawał. Każdy z nas podczas zabawy mógł wylosować sobie jakiś element stroju by się przebrać….śmiechu było sporo. A potem tańce, oczywiście w rytmie samby.

Na koniec byliśmy zobaczyć wodospad Iguaza – piękny. Chociaż chciałoby się zostać tutaj dłużej, ale trzeba było już wracać. Jednak mamy z sobą niezapomniane pamiątki, w postaci pięknym zdjęć zrobionych przez p. Sebastiana. Zdradzimy, że tym razem i p. Sebastian bawił się z nami. Całość wycieczki przygotowała i prowadziła s. Nadia, a nad cudowną muzyką w Brazylijskim rytmie czuwał niezastąpiony p. Zbyszek.

Musimy przyznać, że dziś było bardzo, bardzo wesoło. Bo jak karnawał to karnawał!