W dniach 3-6.11.2016 r. w Katowicach odbyły się dwie bardzo ważne imprezy: VII Ogólnopolski Miting Pływacki Olimpiad Specjalnych, w którym brało udział 120 zawodników oraz V Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych, liczący 80 uczestników. Biorąc pod uwagę całoroczne wyniki Olimpiady Specjalne Śląskie zakwalifikowały 24 zawodników, w tym dwóch naszych uczniów: Krystiana Tokarskiego i Sebastiana Szczypióra. Nasi reprezentanci wraz ze swoimi koleżankami i kolegami z województwa śląskiego walczyli o medale z najlepszymi zawodnikami z całej Polski.
Dzień pierwszy zawodów zapoczątkowała ceremonia otwarcia na Hali AWF w Katowicach. Podczas ceremonii wystąpił Zespół Pieśni i Tańca MIEDARZANIE, Barbara Clebiarz- pokaz akrobatyki oraz Zespół FEEL.
Dzień drugi to preeliminacje oraz udział w programie „ZDROWI SPORTOWCY”, którego celem było promowanie zdrowego stylu życia. Na zakończenie dnia odbyła się Impreza Taneczna.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Dzień trzeci to starty finałowe oraz ceremonie dekoracji zawodników. Po zakończeniu rywalizacji uczestnicy zawodów mieli możliwość kibicowania siatkarzom Plus Ligii GKS Katowice – ZAKSA Kędzierzyn Koźle, który zakończył się oczywiście zwycięstwem Mistrzów Polski 3:0.
W czwartym dniu nastąpiły finały najlepszych zawodników w poszczególnych grupach oraz ceremonia zakończenia zawodów.
Nasi zawodnicy wywalczyli w turniejach następujące miejsca:

KRYSTIAN TOKARSKI – Miting Pływacki

II miejsce – 25 m styl grzbietowy
IV miejsce – 25 m styl dowolny
II miejsce – sztafeta Oddziału Śląskiego

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

SEBASTIAN SZCZYPIÓR – Turniej Bowlingowy

I miejsce – gra indywidualna

II miejsce – gra deblowa reprezentacji województwa śląskiego

SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Gratulujemy naszym sportowcom oraz dziękujemy opiekunowi „Gepardów”, panu Robertowi Nowakowskiemu za wysiłek włożony w przygotowanie Krystiana i Sebastiana oraz całej drużyny biorącej udział w zawodach z cyklu Olimpiad Śląskich.

SONY DSC SONY DSC