30 maja odbyła się impreza sportowa „Polska Biega dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Częstochowie, w Parku Jasnogórskim. Naszą szkołę reprezentowała Natalia Kuśka, Daria Dolińska i Dominik Sekret. Uczniowie nasi przystąpili do zawodów w następujących kategoriach:
1. Sprawni – bieg na dystansie 100 m
2. Mniej sprawni – bieg na dystansie 100 m
Zawody rozpoczęły się rozgrzewką, po której nastąpił start do biegu na 100 m dla osób sprawnych, w którym to nasi uczniowie zajęli bardzo dobre miejsca:
III miejsce: Natalia Kuśka
V miejsce Daria Dolińska
Kolejny odbył się bieg na 100 metrów dla uczniów mniej sprawnych i nasz uczeń Dominik Sekret zajął bardzo dobre VI miejsce.
Po zakończonych zawodach nastąpiło uroczyste wręczenie medali dla zwycięzców biegów i zostały rozdane dyplomy dla wszystkich uczestników zawodów oraz przepyszny poczęstunek.