Już po raz kolejny wybraliśmy się na spotkanie ze sztuką dla dzieci. Tym razem kierunek: Bielsko – Biała. W teatrze Banialuka obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Kopciuszek”, historię dziewczyny, która mieszka ze złą macochą i jej złośliwymi córkami. Pomimo trudnego losu, dziewczyna nie traci pogody ducha, a jej życiowe motto brzmi: „uśmiechnij się do świata, a świat uśmiechnie się do ciebie”. I tak się w końcu dzieje, los uśmiecha się do Kopciuszka i ze służącej staje się wybranką księcia. Nasi uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli przedstawienie i gromkimi brawami podziękowali aktorom za ich pracę. Ogromnym zainteresowaniem naszych milusińskich cieszyła się także wystawa lalek, umieszczona w teatralnym holu oraz w oknach tego magicznego dla każdego miłośnika bajek budynku.

Kolejnym punktem naszej wyprawy był spacer po Bielskiej Starówce, czyli najstarszej części Śródmieścia, która położona jest na Wzgórzu Miejskim i posiada zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Odpoczywaliśmy na rynku, gdzie znajduje się fontanna, studnia i kamienice z podcieniami. Podziwialiśmy okazałą budowlę Zamku książąt Sułkowskich, w którym obecnie znajduje się Muzeum Historyczne. Zamek jest największym zabytkiem Bielska – Białej. Został wybudowany w XIV wieku, jako jedna z siedzib Piastów cieszyńskich.

Podczas spaceru po mieście natrafiliśmy na rzeźby Reksia oraz Bolka i Lolka. Nieprzypadkowo bohaterowie popularnych kiedyś bajek doczekali się takiego wyróżnienia. To właśnie w Bielsku – Białej znajduje się Studio Filmów Rysunkowych, gdzie powstali animowani przyjaciele najmłodszych.

Pobyt w Bielsku będziemy wspominać ciepło i chętnie tutaj kiedyś ponownie przyjedziemy.