Trwamy w czasie Rekolekcji szkolnych. Dziś podjęty został temat wiary, która jest dla nas zadaniem i która wymaga odpowiedzi. Dzień szczególny, gdyż przed sześciu laty został powołany na Stolicę Piotrową Papież Franciszek. Modlitwą za Ojca Świętego rozpoczęliśmy ten dzień. Ksiądz Radosław Rychlik przypomniał nam wczorajsze rozważania i poprowadził nas do refleksji, że wiara wymaga zaangażowania z naszej strony, że jest jak przytulenie się do Kogoś, kto mnie kocha i kto jest mi najbliższy. Zachęcił do aktywnego przygotowania się do spowiedzi i spotkania z Panem Jezusem w Eucharystii. Następnie p. Małgorzata Molis z p. Iwoną Migas zaprosiły nas do refleksji nad wiarą, na przestrzeni całego życia człowieka. Słowo wsparte obrazem, filmem i świadectwem – dzieci, rówieśników, sportowców i znanych osób – było wspaniałym doświadczeniem. Na szczególną uwagę zasłużyli nasi uczniowie, którzy podzielili się tym, w jaki sposób rozumieją wiarę. To było dla  nas bardzo cenne.

Najmłodsi uczniowie pod troskliwym okiem p. Małgorzaty Pastuszki i p. Renaty Tomczak obdarowali nas pięknym tańcem do piosenki „Jesteśmy piękni”. Miło było patrzeć, jak rozwijają się nasze kwiatuszki.

Dzień ten był także w naszej szkole Dniem Dobrego Słowa. Pani Magdalena Wilczyńska razem z p. Dominiką Stężałą przygotowały dla nas prezentację multimedialną na temat wiary przekładającej się na życie i dobre uczynki. Z zainteresowaniem oglądaliśmy losy bohaterów filmików, którzy obdarowywali napotkanych ludzi dobrem. To, co czyni się z serca zawsze powraca, może nie od razu, ale wraca do osoby, która obdarza miłością spotykanych na swojej drodze ludzi.

Nie mogło być tak pięknych przeżyć i doświadczeń bez śpiewu animowanego przez nasz Szkolny Zespół. Za św. Pawłem możemy powtórzyć, że wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. Pan, który czyni nasze wnętrze pięknym, zabierze nas na drugi brzeg – a my będziemy za Nim do Nieba biec…