11 czerwiec zapisał się w naszej szkole jako wielkie święto Piosenki Religijnej. Od pewnego już czasu trwały przygotowania do tego wydarzenia. Chętni uczniowie zarówno ze szkoły podstawowej, jak i szkoły PDP, pod okiem wychowawców i nauczycieli ćwiczyli oraz doskonalili swoje umiejętności do wybranych przez siebie utworów. I właśnie dziś wspaniale było uczestniczyć w prezentacji efektów ich zaangażowania. Spotkanie na sali gimnastycznej okazało się różnorodnym doświadczeniem pełnym emocji, zapału i oczekiwania. Z podziwem oglądaliśmy występy solistów, duetów, mini chórków, kapeli instrumentalistów, czy wdzięcznych tancerek – którzy wybranymi utworami ubogacili osoby znajdujące się na widowni.

To już III Przegląd Piosenki Religijnej. Z roku na rok wydarzenie to przybiera coraz bogatsze aranżacje i pomysły, a przez to staje się niezwykłym doświadczeniem, w którym nie chodzi o zwycięstwo lecz o wspólną zabawę i celebrację muzyczno-choreograficzną, bo jak mówi Ewangelia: gdzie dwaj lub trzej zgromadzeni są w Imię Boga, tam On jest pośród nich.

Dziękujemy uczestnikom III Przeglądu Piosenki Religijnej. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to wydarzenie. I już dziś czekamy na kolejny taki festiwal w ZNPO.