Regionalny Turniej Bowlingowy „Olimpiady Specjalne – Śląskie” – Ruda Śląska, 17.10.2017 r.

I miejsce:
  Sebastian Szczypiór

II miejsce:
Martyna Libera, Krystian Tokarski 

SEB_2442kręgle

Turniej Piłki Nożnej Olimpiady Specjalne Śląskie – Ruda Śląska, 29.05.2017 r.

I miejsce
drużyna w składzie:
Sebastian Szczypiór, Krystian Tokarski, Marek Marciniak, Krzysztof Łasiński, Artur Kramkowski, Kornel Czapnik, Jakub Gajewski.

SEB_5659pi+éka

Konkursu o tytuł Regionalnego Lidera Wychowania Integralnego, Częstochowa, 24.05.2017 r. RODN „WOM”

nagroda GRAND PRIX
oraz tytuł Regionalnego Lidera Wychowania Integralnego dla ZNPO
Autorami pracy konkursowej były:
p. Iwona Nowakowska, p. Kamila Cisłowska, p. Joanna Panicz, s. Agnieszka Jakubowczak.

FullSizeRender

III Integracyjny Turniej Gry w Kręgle, Częstochowa 12.05.2017 r.

I  miejsce

drużyna w składzie:
Daria Dolińska, Marek Marciniak, Krzysztof Łasiński, Jakub Gajewski

Konkurs Plastyczny „Plastyczny kadr z mojego życia” , Częstochowa 24.04.2017 r.

Szkoła Podstawowa
I miejsce - Sebastian Sikora
II miejsce - Mateusz Dudkowski
III miejsce - Wiktoria Samolak
Wyróżnienie  - Żaneta Ruka

Gimnazjum
II miejsce – Klaudia Cieślak

 Szkoły Ponadgimnazjalne
I miejsce – Paweł Chudy
II miejsce – Jarosław Nawrotek
Wyróżnienie - Krystian Tokarski

 XVI Powiatowy Konkurs Ekologiczny – Lubliniec SOSW, 21-22 marca 2017 r.

I miejsce: Michał Bździon
I wyróżnienie: Natalia Metrycka.

W konkursie plastycznym w kategorii szkoła podstawowa
II miejsce – Sebastian Sikora

Międzyszkolny turniej piłki nożnej – Hala Sportowa Częstochowa, 1 grudnia 2016 r.

III miejsce SP

drużyna w składzie:
Rafał Niestrój, Patryk Kramkowski, Oskar Łagodziński, Kornel Czapnik, Artur Kramkowski, Nadia Zając

 

XXIV Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Śląskie – Rybnik, 25.11.2016 r.

Drużyna w składzie:
Monika Gładzik, Daria Dolińska, Martyna Libera, Krystian Tokarski

III miejsce:
Monika Gładzik, Krystian Tokarski

IV miejsce:
Daria Dolińska,  Monika Gładzik

V miejsce:
Martyna Libera, Krystian Tokarski

Ogólnopolski Turniej Olimpiad Specjalnych, Katowice 3-6.11.2016 r.

VII Ogólnopolski Miting Pływacki Olimpiad Specjalnych

Krystian Tokarski

II miejsce – 25 m styl grzbietowy
IV miejsce – 25 m styl dowolny
II miejsce – sztafeta Oddziału Śląskiego

V Ogólnopolski Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych

Sebastian Szczypiór

I miejsce – gra indywidualna

II miejsce – gra deblowa reprezentacji województwa śląskiego

SONY DSC

Śląski Turniej Piłki Halowej Olimpiad Specjalnych – Zabrze, 25 maja 2016 r.

II miejsce Gepardy Częstochowa

Drużyna w składzie:

Krystian Tokarski, Tadeusz Kudliński, Sebastian Szczypiór, Jakub Gajewski, Patryk Dubiak, Marek Marciniak

DSC_0174 (1024x681)

 

Ogólnopolski Festiwal Twórczości Maryjnej Sancta Maria 2016: Konkurs plastyczny- Częstochowa, maj 2016 r.

kategoria IV-VI Szkoły podstawowej

I miejsce: Mateusz Dudkowski

FullSizeRender

kategoria Gimnazjum

I miejsce: Piotr Pawlak

FullSizeRender (2)

 

XI Śląski Mityng w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych – Katowice 24 maja 2016 r.

Drużyna w składzie:
Sebastian Szczypiór, Krystian Tokarski, Marek Marciniak, Tadeusz Kudliński, Krzysztof Łasiński

I miejsce: Krzysztof Łasiński, Krystian Tokarski

II miejsce: Tadeusz Kudliński, Krzysztof Łasiński, Sebastian Szczypiór

III miejsce: Krystian Tokarski, Tadeusz Kudliński

SEB_94920027 SEB_94910026 SEB_94870025 SEB_94820024 SEB_94790023 SEB_94770022

 

Wojewódzki Konkurs Kartka Wielkanocna – Dąbrowa Górnicza 2016 rok

I miejsce
Wiktoria Samolak
Piotr Pawlak

II miejsce
Sylwia Zaskórska

Wyróżnienie
Sebastian Sikora
Sylwia Zaskórska

IMG_0656 IMG_0657 IMG_0658 IMG_0659 IMG_0660

XIV Śląski Turniej Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych – 16.05.2016 r. Ruda Śląska

I miejsce Gepardy Częstochowa

drużyna w składzie:
Jakub Gajewski, Krystian Tokarski, Patryk Dubiak, Marek Marciniak, Krzysztof Łasiński, Sebastian Szczypiór, Tadeusz Kudliński

Impreza sportowa „Polska Biega dla Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną” –  13.05.2016 r. Park im. Stanisława Staszica, Częstochowa

Kategoria Sprawni – bieg na dystansie 100 m

I miejsce – Jakub Gajewski

II miejsce – Patryk Dubiak

III miejsce – Natalia Kuśka

20160513_112135 (1024x614)

Kategoria Marsz nordic walking na dystansie 2000 m

I miejsce – Nadia Zając

II miejsce – Sebastian Szczypiór

III miejsce – Patrycja Kapłonek

20160513_112251 (1024x614)

VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Regionie – 11.05.2016 r. Częstochowa, Gimnazjum Specjalne SPSK im. św. Antoniego z Padwy

II miejsce

Drużyna w składzie:

Natalia Metrycka, Natalia Kuśka, Michał Bździon

20160511_130650 (734x1024) 20160511_130422 (683x1024)

II Integracyjne Zawody w Kręgle – 29.04.2016 r. Częstochowa, Złote Arkady

II miejsce

drużyna w składzie:

Nadia Zając, Martyna Libera, Sebastian Szczypiór, Michał Moryń

DSC01472 (1024x682)

Zawody pływackie w ramach Olimpiady Specjalnej Śląskie – 27.04.2016 r. Zabrze

Drużyna w składzie:
Sylwia Zaskórska, Daria Dolińska, Martyna Libera, Monika Gładzik, Krystian Tokarski

I miejsce – złoty medal 
Sylwia Zaskórska

II miejsce – srebrny medal 
Daria Dolińska, Martyna Libera, Krystian Tokarski

III miejsce – brązowy medal
Daria Dolińska,  Monika Gładzik, Krystian Tokarski

SEB_73440005

XV Powiatowy Konkurs Ekologiczny – Lubliniec, 12-13 kwietnia 2016 r.

III miejsce - Jakub Gajewski

dyplom-gajewski

 W konkursie plastycznym w kategorii szkoła podstawowa

II miejsce – Mateusz Dudkowski

dyplom-dudkowski

W kategorii gimnazjum

I miejsce – Piotr Pawlak

wyróżnienie – Jarosław Nawrotek

dyplom-pawlak dyplom-nawrotek

prace konkursowe:

pawlak-I-mce-GIM  dudkowski-IImce-SP  wyr+-+-nienie-Nawrotek-gimnazjum

Turniej Bowlingowy Olimpiad Specjalnych - Katowice, 22.03.2016 r.

drużyna w składzie:
Martyna Libera, Sebastian Szczypiór, Krystian Tokarski, Marek Marciniak i Michał Moryń

II miejsce – srebrny medal: Sebastian Szczypiór

III miejsce – brązowy medal: Krystian Tokarski, Michał Moryń

SEB_01060014 SEB_01150016 SEB_01410021 SEB_01120015

I edycja konkursu fotografii przyrodniczej „Jurajska przyroda w obiektywie” –  Częstochowa, 8.02.2016 r.

Wyróżnienie: Nadia Zając

Tytuł pracy Lustro wodne

Opiekun: Sebastian Adamus

NADIA01 znpo-nad-001

Serdecznie gratulujemy!

XXIII Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych Śląskie – 20.11.2015 r.  Rybnik

Drużyna w składzie:
Sylwia Zaskórska, Monika Gładzik, Daria Dolińska, Martyna Libera, Krystian Tokarski, Daniel Matejczyk

I miejsce – złoty medal 
Sylwia Zaskórska, Daria Dolińska, Krystian Tokarski

II miejsce – srebrny medal 
Monika Gładzik, Krystian Tokarski

III miejsce – brązowy medal
Daria Dolińska, Sylwia Zaskórska

SEB_35980030 SEB_35320020 SEB_34780013 SEB_36280036

XXV Regionalny Turniej Bowlingowy – 20.10.2015 r. Ruda Śląska

Drużyna w składzie:
Sebastian Szczypior, Krzysztof Łasinski, Marek Marciniak, Krystian Tokarski

I miejsce Sebastian Szczypiór
II miejsce Krystian Tokarski

kregle200019

XVI Wystawa Piękna – 19.10.2015 r.  Zespół Szkół Specjalnych Zawodowych im. Marii Grzegorzewskiej

Wyróżnienie Piotr Pawlak

DSC_0104 (1024x683)

 XV Regionalny Turniej Piłki Halowej Olimpiad Specjalnych – 23.09.2015 r.

Drużyna w składzie:
Sebastian Szczypior, Jakub Gajewski, Krzysztof Łasinski, Dominik Maj, Krystian Tokarski, Tadeusz Kudlinski, Marek Marciniak

III miejsce – brązowy medal

Gratulujemy!

sa-turniej10x15-1400000

X Regionalny Mityng Kolarskim Olimpiad Specjalnych

27 maja 2015 r. Katowice

Na dystansie 500 metrów:
Sebastian Szczypiór II miejsce
Krzysztof Łasiński III miejsce
Jarosław Nawrotek I miejsce
Tadeusz Kudliński II miejsce

Na dystansie 1000 metrów:
Sebastian Szczypiór I miejsce
Krzysztof Łasiński I miejsce
Jarosław Nawrotek I miejsce
Tadeusz Kudliński I miejsce
Jakub Gajewski II miejsce

11180336_1580782558859513_984925066307606814_n

XIII Regionalny Turniej w Piłce Nożnej Olimpiad Specjalnych – 25.05.2015 r.

Drużyna w składzie:

Sebastian Szczypiór, Krystian Tokarski,Tadeusz Kudliński, Dominik Maj, Kornel Czapnik, Marek Marciniak,Michał Moryń oraz Krzysztof Łasiński

na stadionie GRUNWALDU w Rudzie Sląskiej zajęła III miejsce.

Gratulujemy!

DSC_0359

VII Regionalny Turniej BOCCE Olimpiad Specjalnych Chorzów – maj 2015

I miejsce w grupie: Dominik Maj i Dominik Gutkowski

DSCF0453 (1200x900)

W ramach konkursu odbył się:

Turniej Wiedzy Ekologicznej „Super Ekolog

kat. gimnazjum:

II miejsce Aleksandra Lampka, III miejsce Natalia Metrycka, wyróżnienie Jakub Gajewski

kat. szkoły podstawowe:

wyróżnienie zdobyła Kornelia Nicpoń

hhh g g (2)1

oraz

konkurs plastyczny „Na ochronie środowiska twoje zdrowie zyska”

kat. gimnazjum:

II miejsce Aleksandra Lampka, III miejsce Ewa Rymarczyk

kat. szkoły podstawowe:

III miejsce Nadia Zając

wyróżnienie – Mateusz Dudkowski

FullSizeRender-3FullSizeRender-2 FullSizeRender FullSizeRender-1

 I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym „Przyjaciel Przyrody”  organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie.
Uczestnicy konkursu: Natalia Metrycka z klasy II, Aleksandra Lampka z klasy III, Jakub Gajewski z klasy I.

dyplom konkursDSCF0242

Finał I Konkursu Plastycznego „Święty ksiądz Gorazdowski w oczach dzieci i ludzi młodych”:

I miejsce – Tadeusz Kudliński (kat. gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne)

II miejsce – Mateusz Dudkowski  (kat. szkoła podstawowa)

***

Finał I Konkursu Muzycznego „Pieśnią chwalmy Pana” ze świętym Zygmuntem Gorazdowskim:

Aleksandra Lampka i Paweł Zielonka otrzymali wyróżnienie w kategorii zespołowej.

VII Wiosenny Regionalny Miting Pływacki Olimpiad Specjalnych 14.04.2015 roku.

1
Rywalizacja była na iście wysokim  Olimpijskim poziomie a nasi zawodnicy zdobywali najwyższe miejsca podium.
Dominik Gutkowski 25 m stylem dowolnym z czasem 0:34,42 I miejsce
Dominik Gutkowski 50 m stylem grzbietowym z czasem 1:04,31 I miejsce
Krystian Tokarski 25 m stylem dowolnym z czasem 0:29,88 II miejsce
Krystian Tokarski 25 m stylem grzbietowym z czasem 0:30,50 I miejsce
Sylwia Zaskórska 25 m stylem dowolnym z czasem 0:25,75 II miejsce
Sylwia Zaskórska 25 m stylem grzbietowym z czasem 0:28,43 I miejsce
Gładzik Monika 25 m stylem dowolnym z czasem 0:58,32 II miejsce
Gładzik Monika  25 m stylem grzbietowym z czasem 0:45,34 IV miejsce
Dolińska Daria 25 m stylem dowolnym z czasem 0:43,28 I miejsce
Dolińska Daria 50 m stylem grzbietowym z czasem 1:42,32 I miejsce
Kołacz Mikołaj 50 m stylem grzbietowym z czasem 1:42,32 I miejsce

Prace zgłoszone do konkursu zorganizowanego przez Parlamentarny Zespół ds. Dzieci. Jest on propozycją przedstawienia wizji szkoły marzeń i oczekiwań młodych osób wobec szkoły, jako miejsca przyjaznego uczniom zostały zakwalifikowane go finału ogólnopolskiego. Gratulujemy!

Prace wykonali uczniowie szkoły podstawowej:

Nadia Zając

Mateusz Dudkowski

Piotr Pawlak

Oskar Łagodziński

 pod kierunkiem p. U. Saboczyńskiej.

DSC_0516 DSC_0512 DSC_0511 DSC_0513

13 marca 2015 r. we Wrocławiu odbył się Półfinał I Konkursu Muzycznego „Pieśnią chwalmy Pana” ze świętym Zygmuntem Gorazdowskim.

W kat. gimnazjum, utwór „Tyś wybrany” zaprezentowali Aleksandra Lampka i Paweł Zielonka, którzy zdobyli III miejsce. Gratulujemy!

SEB_9268

FullSizeRender

III. miejsce „Gepardów” w Integracyjnym Turnieju Piłki Nożnej – 5 grudnia 2014 r. – Hala Sportowa Częstochowa

Zwycięska drużyna to: Daria Dolińska, Barbara Jagoda, Krzysztof Łasiński, Daniel Maj, Kornel Czapnik, Daniel Słonina, Artur Kramkowski.

Najlepszy bramkarz turnieju: Kornel Czapnik

DSC_0070

Gratulujemy!

XVIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci sprawnych inaczej i specjalnej troski pn. „Moje ulubione gry i zabawy” – organizatorzy: Regionalny Ośrodek Kultury i Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie.

W gronie laureatów znaleźli się dwaj nasi uczniowie: Tadeusz Kudliński, który w grupie szkół ponadgimnazjalnych zajął I miejsce

oraz Daniel Maj – wyróżniony w kategorii szkół podstawowych.

Serdecznie gratulujemy naszym młodym artystom i życzymy dalszych sukcesów

IMG_4450 IMG_4447

W piątek, 21 listopada, zawodnicy naszego klubu „Gepardy Częstochowa” udali się na XXII Regionalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych do Rybnika.

A oto jak przedstawia się lista zwycięzców:

  • Sylwia Zaskórska – I miejsce – styl grzbietowy, 25m;
  • Mikołaj Kołacz – I miejsce – styl dowolny, 50m;
  • Nadia Zając – II miejsce – styl grzbietowy, 25m;
  • Daria Dolińska – III miejsce – styl grzbietowy, 50m;
  • Mikołaj Kołacz – III miejsce – styl grzbietowy, 50m.

Gratulujemy!

DSC_0160

FullSizeRender(3) FullSizeRender

 I miejsce Kornelii Nicpoń – uczennicy klasy VI

w XIV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Biblijnej – „Ewangelia wg Św. Marka”.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół specjalnych województwa śląskiego, a odbył się w Zespole Szkół Specjalnych nr 5 im. Jana Pawła II w Dąbrowie Górniczej. Gratulujemy naszej uczennicy!

Uczniowie naszych szkół wzięli udział w konkursie Stowarzyszenia Sędziów Rodzinnych Pro Familia

„Prawa Dziecka Oczami Dzieci”

oto prace naszych podopiecznych

FullSizeRender(1) FullSizeRender(3) FullSizeRender(4) FullSizeRender(5)

Częstochowa – listopad 2014

Nasi uczniowie 23 maja br. wzięli udział w akcji „Polska Biega 2014″ – zajęli odpowiednio:

I miejsce – Paweł Szulc oraz Barbara Jagoda

II miejsce – Tadeusz Kudliński

III miejsce Artur Kramkowski.

Opiekunem i trenerem grupy jest pani Małgorzata Molis.

zdjęcie 1 zdjęcie 2

W Turnieju Wiedzy Ekologicznej „Super Ekolog”nasi uczniowie zajęli:

I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa: KORNELIA NICPOŃ

II miejsce w kategorii Gimnazjum: EWELINA PERCZAK

W konkursie Plastycznym w kategorii Szkoła Podstawowa I wyróżnienie otrzymał:

KRZYSZTOF ŁASIŃSKI

  zdjecie 3 zdjecie 2 zdjecie 1